Методична конференція

Методична конференція «Юні краматорчани – України громадяни»

Патріотизм сьогодні є нагальною потребою і для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток як особистості в державі, так і суспільства в цілому. Тому так важливо зараз приділяти більше уваги патріотичному вихованню підростаючого покоління. Виховувати патріотів слід вже з дошкільного віку.

24 квітня 2015 року  на базі дошкільного навчального закладу № 68 «Білочка»  міста Краматорська відбулася методична конференція для слухачів курсів підвищення кваліфікації вихователів дошкільних навчальних закладів міста «Юні краматорчани – України громадяни». Мета конференції: обмін досвідом та думками про роль ДНЗ у вирішенні завдань патріотичного виховання, про перспективні форми методичного забезпечення і інноваційної освіти, про нові розробки та досягнення в галузі освітніх технологій, про проблему патріотичного виховання в сучасних умовах.

Відкрила конференцію завідувач ДНЗ № 68 Годицька Н.В.з презентацією «Патріотичне виховання дитини в контексті розвитку особистості». Вихователь-методист ДНЗ №71 Ушкало Я.Є. виступила з інформаційним повідомленням «Технології та засоби виховання, нові підходи до виховання у дітей цінностей, притаманних громадянину України».

Виховати юних патріотів допомагає співпраця з музеями та дитячими бібліотеками міста. Науковий співробітник художнього музею Фідря О.Є., старший науковий співробітник історичного музею Я.А.Соколова, завідуюча бібліотекою ім. Маяковського А.М.Кузьменко поділилися досвідом цієї співпраці.

Вихователь-методист ДНЗ № 39 О.С.Сивочуб представила відеоряд Інтернет-ресурсів, стосовно патріотичного виховання. З порадами «Реалізація громадянського виховання в активних сучасних формах роботи» виступила вихователь-методист ДНЗ № 87 О.П.Чумак.

Дуже зворушливо пройшло родинне свято «Закосичення», автор та режисером якого є вихователь-методист ДНЗ № 68 Яцькова Л.О.  Це досить цікавий і давній родинний обряд українців, пов’язаний із першим закосиченням дівчаток, що символізує їхнє дорослішання та готовність допомагати рідним. Заплітаючи косу, матері благословляли своїх донечок на щасливу дівочу долю. Під час свята діти піснями й веселими таночками прославляли красу дівочої краси та своєї України.

Завершив конференцію круглий стіл «Вихованню патріота – бути», який провела методист ММК Скумен І.В., де відбулося обговорення методів та підходів до вирішення питань формування патріотизму у дітей дошкільного віку.

Саме з  виховання у дітей поваги до батьків, свого родоводу, традицій, історії, культури свого народу,  любові до рідного дому, сім’ї, міста  зароджуються патріотичні почуття.

ВІДЕОЗВІТ "Народознавче заняття "Закосичення"